Články

Jarní regenerace v Termálech

Jaro se pomalu, ale jistě blíží. Dali jste si předsevzetí, že se letos budete věnovat více svému zdraví? Vyzkoušejte jarní detoxikaci v termálním parku v srdci Jeseníků.

Proč jsme na jaře unavení a potřebujeme jarní detoxikaci

Únava je důsledkem končícího zimního období, kdy na nás působilo mnoho negativních vlivů. Tělo mělo nedostatek čerstvé zeleniny, ovoce, slunečního světla a pohybu na čerstvém vzduchu. Díky tomu se v organismu nahromadily toxiny a na jaře se cítíme unavení. Pozorujeme zhoršení stavu pokožky a svalů. Tento negativní vliv se projeví i náchylností na nemoci, nebo zhoršením již nemocí přítomných. Proto je jarní detoxikace blahodárným způsobem, jak tělo restartovat a dodat mu novou energii.

Zdravý pohyb a relaxace

Na jaře, tak jako po celý rok, je pro tělo důležitý zdravý pohyb. Ideální formou je například jóga a jarní procházky. Stejný význam jako pohyb má pro organismus správná relaxace. V termálním parku zpevníte svaly a načerpáte novou energii při pohybových aktivitách ve vodě. K odpočinku pak poslouží relaxační zóny s lehátky, odborné masáže a sauny.

Jarní detoxikace v sauně

termálním parku pročistíte své tělo i mysl ve 4 typech saun. Pravidelným saunováním posílíte obranyschopnost organismu, odbouráte škodlivé toxiny a zlepšíte cirkulaci krve. V sauně uvolníte nahromaděné svalové napětí. Jedná se o osvědčenou formu relaxace, a to jak fyzické, tak i psychické, což je v případě jarní očisty a detoxikace těla velmi důležité.

Ideální jarní jídelníček

  • Na snídani konzumujte lehčí jídla, například čerstvé ovoce, mléčné výrobky nejlépe s probiotickou kulturou, cereálie nebo tmavé pekařské výrobky, aby se organismus zbytečně nezatěžoval a abychom měli dostatečný příjem vlákniny, která pomáhá při pohybu střev.
  • Oběd má být kaloricky vydatnější, proto jsou vhodné především drůbeží maso a ryby zbavené kůže, doplněné čerstvou zeleninou, případně libové, vepřové a telecí maso v omezeném množství.
  • Večeře má být opět z lehčích jídel, aby se organismus na noc nezatěžoval a oddechl si. Vhodné jsou různé těstoviny a saláty z čerstvé zeleniny.

 

Náš jarní TIP - objednejte si pobyt ve Wellness hotelu DIANA - Jarní regenerace. Hosté ubytovaní ve Wellness hotelu DIANA získají 50% slevu na vstup do termálního parku.

1%

VODNÍ SVĚT:

zavřeno hod.