Články

Jak přežít horké letní dny ve zdraví? Pravidelně pijte a chraňte svoji pokožku

V horkých letních dnech nás lékaři pravidelně upozorňují, abychom nezapomínali dodržovat pravidelný pitný režim a věnovali také zvýšenou pozornost naší pokožce, protože vysoké letní teploty představují pro lidský organismus velkou zátěž. Kolik tekutin bychom měli denně vypít a jak chránit naši pokožku před sluníčkem? Přinášíme Vám několik tipů.

DODRŽUJTE PRAVIDELNÝ PITNÝ REŽIM

Hlavním cílem příjmu tekutin je hydratace, která je podmínkou zachování konstantního objemu krevní plasmy, stimulace fyzického výkonu, doplnění minerálních látek nebo zabránění přehřátí organismu.

Proč je důležité doplňovat tekutiny?

Lidské tělo obsahuje průměrně 65 % vody. Dostatek tekutin zajišťuje efektivní látkovou výměnu a vylučování škodlivých látek. Nedostatek vody v organizmu se může projevit suchostí kůže a sliznice, únavou, malátností, bolestí hlavy nebo nevolností.

Kolik tekutin bychom měli denně vypít?

Optimální příjem tekutin pro dospělého člověka je 35-40 ml/kg tělesné hmotnosti (v závislosti na fyzické aktivitě). Nejlepší volbou je jednoznačně čistá pitná voda, kojenecká nebo pramenitá voda, ale také ovocné a zeleninové šťávy pro doplnění vitaminů.

  • NÁŠ TIP: Namíchejte si vodu s citronem, mátou, meduňkou, levandulí a dalšími bylinkami dle své chuti.

CHRAŇTE SVOJI POKOŽKU

Léto je období slunné, životodárné a většinovou populací oblíbené, ale je to také období, kdy je třeba věnovat zvýšenou pozornost naší pokožce.

Bezpečné opalování: Jaký ochranný faktor potřebujete?

Ochranný faktor je vždy třeba volit podle typu pokožky i místa pobytu - čím světlejší kůže, tím vyšší UV faktor. Faktor SPF udává vhodnou délku pobytu na slunci bez rizika spálení pokožky.

Co je důležité dodržovat při pobytu na slunci?

  • pravidelný pitný režim
  • nevystavovat se přímému slunci (od 10.00 - 16.00 hod.)
  • používat pokrývku hlavy a sluneční brýle
  • aplikovat vhodný opalovací přípravek 20 minut před pobytem na slunci (opakovaně - vždy po koupání či zapocení)

Nezapomínejte pečovat o pokožku i po opalování

Sluněním a opakovaným koupáním dostává naše kůže „zabrat". Pro zklidnění a hydrataci pokožky zvolte vhodné reparační nebo výživné krémy či mléka.

NÁŠ TIP: Vyzkoušejte naší lázeňskou kosmetiku THERMELOVE:

0%

VODNÍ SVĚT:

10.00 - 20.00 hod.