Články

Pozitivní účinky saunování na naše zdraví

Saunování patří k ideálnímu způsobu relaxace a uvolnění. Kromě toho má saunování blahodárný vliv na prevenci našeho zdraví. Posiluje náš imunitní systém a zbavuje tělo od toxinů.


Saunování v termálním parku

Vybrat si můžete hned ze 4 typů saun - finská, parní, solná a aromatická. Netradičním způsobem ochlazení bude návštěva ledové komory nebo ochlazovacím vědrem. Mezi jednotlivými fázemi saunování si odpočinete v tepidáriích SVĚTLO a TMA.

Proč je saunování prospěšné pro naše zdraví?

Saunování odbourává stres, pomůže při nespavosti, posiluje imunitu. V sauně se "skrývá" klíč pro zdraví a dobrou pohodu. Saunování má bezpočet pozitivních účinků, zároveň ale i jasná pravidla. Jestliže saunování nešidíte, je pobyt v sauně sám o sobě rituálem, během kterého si člověk odpočine.

  • Pravidelné saunování podporuje vyplavování škodlivin z těla, je prevencí před vysycháním pokožky.
  • Pravidelné návštěvy sauny posilují celý organismus, zpomaluje se biologický proces stárnutí.
  • Saunování patří neodmyslitelně ke zdravému životnímu stylu.
  • Sauna dokáže i odbourat svalovou horečku, pokud jsme přecenili své síly.
  • Sauna a sportování patří k sobě: po návratu z lyžování, promrzlí do morku kostí, je úžasné zrelaxovat se v sauně.

Správný pitný režim při saunování

Při saunování a nejen při něm je důležité dostatečně pít. Dostatečné množství tekutin je o to důležitější, protože ze sebe vypotíme až 4krát více potu než obvykle. Při doplňování tekutin je nejlepší řídit se tělem, tedy pocitem žízně. Pokud máte žízeň i během procedury, nebojte se napít i mezi jednotlivými vstupy do sauny. Pokud se lidé po sauně cítí vyčerpaně je to známkou dehydratace organismu.

Jak často bychom se měli saunovat?

Ideální je 1x týdně vzhledem k imunitním procesům v krvi. Do sauny však nesmí člověk s akutním, infekčním a přenosným kožním onemocněním či otevřenou ránou. Zvážit saunování je nutné i v rekonvalescenci a kolísavém krevním tlaku.

Užijte si blahodárný účinek saunování. Po saunování si neplánujte žádné dlouhé cesty, tělo je příliš unavené a nastavené pro spánek a relaxaci.

 

 

0%

VODNÍ SVĚT:

10.00 - 21.00 hod.