Články

Saunování - ideální způsob prevence našeho zdraví

Saunování patří již od doby starých Římanů k ideálnímu způsobu relaxace a uvolnění. Kromě toho má saunování blahodárný vliv na prevenci našeho zdraví. Posiluje totiž náš imunitní systém a zbavuje tělo od toxinů.

Saunování v termálním parku

Vybrat si můžete hned ze 4 typů saun - finská, parní, solná a aromatická. Netradičním způsobem ochlazení bude návštěva ledové komory. Mezi jednotlivými fázemi saunování si odpočinete v tepidáriích SVĚTLO a TMA.

V rámci našeho kalendáře akcí jsme si pro Vás připravili každé úterý saunování za 1 Kč. Udělejte něco pro své zdraví a navštivte sauny v termálním parku v Jeseníkách.

Sauny za 1 Kč

  • každé úterý od 10.00 do 20.00 hodin sauny za 1 Kč (pouze pro individuální vstupy)
  • vstupné do saun je možné zakoupit pouze v kombinaci se vstupem do bazénů

Proč je saunování prospěšné pro naše zdraví?

V sauně se "skrývá" klíč pro zdraví a k dobré pohodě. Saunové horko stimuluje vegetativní  nervový systém, působí relaxačně, detoxikuje organismus, zvyšuje imunitu, z lepšuje krevní oběh a dokonce má i blahodárné kosmetické účinky na pokožku - teplo otvírá póry kůže, odvádí škodliviny. Tkáň většiny lidí je překyselená, nahromaděné toxiny v organismu mohou být spouštěčem bolestí kloubů, svalů, trávicích poruch, začátkem mnoha chronických onemocnění.

  • Pravidelné saunování podporuje vyplavování škodlivin z těla. Společně s potem je vylučováno olovo, kadmium, nikl.
  • Pravidelné saunování je prevencí před vysycháním pokožky.
  • Pravidelné návštěvy sauny trenují celý organismus, zpomaluje se biologický proces stárnutí.
  • Saunování patří neodmyslitelně ke zdravému životnímu stylu.
  • Sauna a sportování patří k sobě: po návratu z lyžování, promrzlí do morku kostí, je úžasné zrelaxovat v sauně.
  • Sauna dokáže i odbourat svalovou horečku, pokud jsme přecenili své síly...

Jak často bychom se měli saunovat?

Ideálně 1x týdně - vzhledem k imunitním procesům v krvi. Do sauny však nesmí člověk s akutním onemocněním, infekčním onemocněním, přenosným kožním onemocněním, otevřenou ránou. Zvážit saunování je nutné i v rekonvalescenci, kolísavém krevním tlaku. Vstup do sauny je na vlastní riziko… Zásady správného sanování bývají zřetelně vyjmenovány při vstupu do sauny i upozornění, že některá onemocnění a saunování jsou vhodná po vyšetření a konzultaci s lékařem.

 

1%

VODNÍ SVĚT:

zavřeno hod.