Články

Z kola rovnou za regenerací do Termálů

Jaro láká ven všechny sportu chtivé. Podhůří Jeseníků je ideální pro všechny milovníky jízdy na kole. Pokud už teď přemýšlíte, kam povedou vaše první kilometry, zvolte Velké Losiny


Sport a relax v Jeseníkách

Unikátní relaxace v termální vodě je ten správný typ, proč si naplánovat vaše cyklotoulky právě do okolí Velkých Losin. Obec zaujímá strategickou polohu v podhůří Jeseníků, odkud můžete vyrážet za dobrodružstvím na všechny světové strany.

Jeseníky patří bezesporu k oblíbeným cyklistickým destinacím, které nabízí trasy nejen pro náročné, ale také pro rodiny s dětmi. Správnou cyklo trasu vám ochotně pomohou vybrat nejen v místním informačním centru. Vzhledem k historicky známým čarodějnickým procesům ve Velkých Losinách vám doporučujeme Čarodějnickou cyklotrasu.

Na kole za čarodějnicemi

Na této naučné cyklostezce uvidíte vedle historického poučení a zajímavostí, také nádhernou krajinu Jeseníků. Trasa měří 138 kilometrů a je rozdělena na dvě části:

  • Šumperská (91 km) začíná v Mohelnici a pokračuje na Mírov, Šumperk, Nové Domky, Rapotín, Velké Losiny, Sobotín, Vernířovice a Červenohorské sedlo.
  • Jesenická (47 km) má počátek na Červenohorském sedle, odkud vede do Domašova, Jeseníku, České Vsi a Zlatých Hor.

Na trase je několik značených zastavení s informacemi týkající se čarodějnických procesů, obvykle se jedná o pamětní desky a pomníčky. Cyklistická trasa je na silničních směrovkách označena logem v podobě čarodějnice na kole.

Regenerace svalů v termální vodě

Po náročném dni na kole si vaše tělo vyžaduje zaslouženou regeneraci. Není nic snazšího a dostupnějšího, než navštívit náš termální park TERMÁLY LOSINY, kde si můžete užít relaxaci a odpočinek v 9 bazénech napouštěných přírodní termální vodou. Pochutnejte si na dobrém jídle,  dopřejte si jednu z našich masáží a relaxaci v saunách.

Chcete být informováni o dění v termálním parku?

Sledujte naše stránky nebo se zaregistrujte, pravidelně vás budeme informovat o všech novinkách a chystaných akcí.

   

Antispam

0%

VODNÍ SVĚT:

10.00 - 21.00 hod.