Články

Proč je dobré plavání a pobyt v termální vodě?

Plavání se řadí mezi jedny z nejlepších a nejzdravějších sportů, které mají příznivé účinky na naše zdraví. Nepřetěžuje klouby a vazy, napomáhá při správném posilování a má blahodárný vliv i na naše srdce


Voda je život

Její léčivé a relaxační účinky využívá lidstvo od nepaměti. Voda povznáší i uklidňuje, poskytuje úlevu, tiší bolest. Přináší radost a zábavu. Je obrovským zdrojem energie – záleží na každém z nás, jak ji dokáže využít.

Plavání má příznivé účinky na naše zdraví

Při plavání nepřetěžujete určité části pohybového aparátu na úkor jiných, přirozeně posilujete svaly a zároveň je i protahujete. Zkrátka a dobře - plavání patří mezi skvělé rehabilitační aktivity, jelikož pomáhá nenásilně zvýšit hybnost kloubů, šetrně posiluje srdeční svaly, ochablé svaly podél páteře a přispívá k zvětšení vitální kapacity plic.

Užijte si relaxaci a plavání v termální vodě v srdci Jeseníků

V areálu Termálních lázní Velké Losiny je celkem pět pramenů. Spontánně tryskají z hloubky asi tisíc metrů, teplota termálních vod u vývěru se pohybuje kolem 36°C

Všechny bazény v termálním parku TERMÁLY LOSINY jsou napouštěny z přírodního léčivého zdroje Žerotín, s teplotou termální vody okolo 33 °C. Své tělo rozproudíte v aktivních bazénech. S ratolestmi můžete dovádět v malém dětském bazénku. Blahodárný účinek na Vaše zdraví bude mít speciální termální bazén, kde je léčivá síla termální vody nejúčinnější. Uvolnění hledejte v relaxačních bazénech.

80%

VODNÍ SVĚT:

13.00 - 21.00 hod.