Články

Kousek lázní u Vás doma - díl 1. Prevence dýchacích cest

V prvním díle seriálu Kousek lázní u Vás doma jsme se zaměřili na prevenci dýchacích cest v tomto náročném období. Oslovili jsme naši paní doktorku Mahdalíkovou z lázní Luhačovice, které jsou známé díky přírodním minerálním pramenům, zejména pramenem Vincentka, a jejich využití v lázeňské léčbě dýchacích cest.


Prevence onemocnění dýchacích cest je zaměřena na posílení obranyschopnosti organismu, zvýšení fyzické a psychické kondice člověka a na očistu a regeneraci sliznice horních i dolních dýchacích cest.

LÉKAŘKA RADÍ

K posílení imunitního systému můžeme přispět zvýšeným příjmem vitamínu C a D, každodenním alespoň krátkodobým pobytem na čerstvém vzduchu, dostatkem kvalitního spánku.

V době topné sezóny je velmi důležité i správné a účinné větrání jak doma, tak na pracovišti. V tomto období je vhodné větrat častěji během dne a pak před spaním, vždy krátce cca 5 min, zato ale intenzivně, aby došlo k výměně vydýchaného vzduchu v místnosti za čerstvý.

Velmi důležité je rovněž vyhýbání se stresu, zejména v dnešní době, kdy se na nás ze všech stran hrne plno negativních informací.

DOMÁCÍ VYUŽITÍ MINERÁLNÍ VODY VINCENTKA

V domácím prostředí můžeme i sami přispět k regeneraci dýchacích cest. Jednoduchou a často opomíjenou metodou je pravidelné ranní a večerní kloktání Vincentkou a taky proplachy nosu Vincentkou pomocí speciální nádobky, kterou je možné zakoupit v lékárně. Tímto pravidelným ošetřováním dojde v oblasti nosu, hltanu a nosohltanu ke zvlhčení sliznice, naředění přítomného hlenu, ten pak lehce vysmrkneme nebo odkašleme a tím zbavíme tuto část dýchacích cest současně i v hlenu zachycených cizorodých látek, prachu, bakterií, virů, alergenů.

TIP NA DOMÁCÍ INHALACE

U astmatiků, bronchitiků a vůbec všech osob s chronickým onemocněním dýchacích cest jsou vhodné i domácí inhalace. Pravidelně a dlouhodobě je možné 2x denně po dobu 10 min. inhalovat minerální vodu Vincentku, vždy 5 min. inhalovat ústy a 5 min. nosem.

V době zvýšeného zahlenění dýchacích cest je možné inhalovat 2x denně Mucosolvan roztok, v ředění, které je uvedeno v příbalovém letáku. K inhalaci Vincentky a těchto ve vodě rozpustných léků je možné v domácím prostředí využívat ultrazvukové inhalátory.

K ošetření a regeneraci sliznic jsou vhodné i inhalace s Eucalyptovým olejem, kdy stačí 1 kapka tohoto oleje do 50ml Vincentky. K těmto inhalacím je potřebný kompresorový inhalátor.

Děkujeme paní doktorce Mahdalíkové za tipy a rady a věříme, že Vám pomohou v domácí péči o Vaše zdraví.

Tip na závěr

Těšíme se na Vás až budete moci přijet zase k nám do Lázeňského hotelu VILA ANTOANETA Luhačovice, kde nabízíme pobyt Nadechněte se, zaměřený na regeneraci dýchacích cest s využítím minerální vody Vincentka. Ukaž více informací

Také v Lázeňském hotelu ROYAL Mariánské Lázně nabízíme Léčebný pobyt, kde využíváme k inhalacím Lesní pramen. Ukaž více informací

Připravujeme - již tento týden

Již tento týden pokračování prvního dílu. Zaměříme se na důležitou součást prevence dýchacích cest a tou je zdravá strava - Tipy na zdravé potraviny v zimním období od nutriční terapeutky z lázní Luhačovice.

Sledujte nás na našich webových stránkách nebo facebooku. Jsme stále s Vámi.

0%

VODNÍ SVĚT:

zavřeno hod.