Články

Kousek lázní u Vás doma - díl 2. Tipy na zdravé potraviny

V prvním díle seriálu „Kousek lázní u Vás doma" jsme se věnovali prevenci dýchacích cest v tomto náročném období. Důležitou součástí je také zdravá strava, proto jsme oslovili naši nutriční terapeutku paní Zbořilovou z lázní Luhačovice.


V JAKÝCH POTRAVINÁCH NAJDEME VITAMÍNY C, D?

Nejefektivnější zdroj vitamínu C je v kysaném zelí, šípku, cibuli, česneku, jablku, petrželi, kapustě a kupodivu bramborech. Ne že by obsahovaly vitamínu C tolik, ale ruku na srdce, kolik sníme za týden kysaného zelí a kolik brambor?

Zaměřme se na tradiční podzimní a zimní zeleninu, a tou je červená řepa. Umí dodat tělu vitamíny a je nepřekonatelným antioxidantem. Jestli si vyberete klasicky uvařenou, zavařenou, pečenou či moderní formu smoothie záleží na Vás. Řepa tu očistu zvládne v jakékoli formě.

Vitamín D do těla doplníme pomocí rybího tuku, sardinek a vaječného žloutku. Doporučujeme těstovinový salát se sardinkami a cibulkou nebo červenou čočku s kari a zastřeným vejcem.

NEZAPOMEŇTE SE NAPÍT

K detoxikaci a podpoře imunitního systému nedílně patří i pitný režim. Horký čaj s citronem sice hezky voní, ale neprospívá imunitě. Horká voda vitamín C zničí. Zkuste pro své zdraví učinit o kousek víc. Zajděte na šípky, kupte si zázvor. Čaj z obou těchto surovin přinese Vašemu zdraví a imunitnímu systému mnohem větší prospěch.

TIP NA ZÁVĚR

Když snížíte příjem bílé mouky, organismus zajásá. Nahraďte ji pohankou, kroupami, luštěninami. Inspirujte se recepty našich předků, kteří vařili z jáhel, pohanky, luštěnin, zelí, hub, cibule, česneku.

VYZKOUŠEJTE

  • pohankové rizoto
  • kroupy s česnekem a opečenou cibulkou
  • čočka s grilovanou podzimní zeleninou

Děkujeme naší nutriční terapeutce pí. Zbořilové z Lázeňských hotelů MIRAMARE Luhačovice za cenné tipy. Tak neváhejte a dodejte svému tělu pořádnou dávku vitamínů.

VĚDĚLI JSTE?

Ve všech našich lázeňských hotelech ROYAL SPA nabízíme možnost konzultace s nutričním terapeutem, který vždy spolupracuje se zdravotním úsek a společně připraví jídelníček na míru dle zdravotního stavu klienta.

Klíčem k nastavení správné výživy je individuální přístup. V TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH Velké Losiny v rámci základního vyšetření používáme nejmodernější diagnostický přístroj InBody, který měří tělo komplexně. Jaké informace se dozvíte z měření přístrojem InBody? Ukaž více informací

DALŠÍ DÍL JIŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN - JAK NA BOLAVÁ ZÁDA 

V dalším díle seriálu "Kousek lázní u Vás doma" se můžete těšit na video, kde Vám ukážeme, jak správně cvičit, aby záda nebolely.

Jsme stále s Vámi.

0%

VODNÍ SVĚT:

zavřeno hod.