Články

BALNEOLOGIE

Víte, co je balneologie? Přečtěte si náš článek a zjistěte, čím se tato zajímavá věda zabývá!


BALNEOLOGIE

 

Balneologie je věda zabývající se studiem léčebných účinků minerálních pramenů a termálních vod. Tato věda se zaměřuje na využití termálních vod a pramenů pro léčebné účely, jako jsou koupelové procedury, inhalace, hydromasáže a další terapeutické metody. Tyto procedury pomáhají uvolnit svalové napětí, zlepšit krevní oběh a zmírnit bolest. Balneologie se také zabývá vlivem minerálních látek obsažených v termální vodě na lidské zdraví.

Tato věda se týká nejen léčebných účinků termální vody, ale také prevence a rehabilitačních účinků na lidské tělo. Použití termální vody pro léčebné účely je specificky studováno v oblasti balneologie, která se specializuje na léčbu různých onemocnění, jako jsou revmatická onemocnění, kožní problémy, nebo problémy s klouby. Termální voda je přírodní zdroj s vysokým obsahem minerálních látek, který se využívá pro léčebné účely již od starověku. Termální park ve Velkých Losinách čerpá vodu z termálního pramene Žerotín.

Pramen Žerotín pochází z hloubky 1000 metrů a povrchová teplota dosahuje až 36 stupňů Celsia. Tato voda obsahuje minerály, jako jsou hořčík a hydrogenuhličitan, které mají příznivé účinky na zdraví. Hořčík pomáhá uvolňovat svalové napětí a zlepšuje krevní oběh, což je perfektní pro zlepšení zdraví Vašich kloubů a svalů. Hydrogenuhličitan zase pomáhá při léčbě revmatických onemocnění, kožních problémů a dalších zdravotních potíží.

 Termální park ve Velkých Losinách nabízí komplexní služby pro využití léčivých účinků termální vody. K dispozici jsou bazény s termální vodou a sauny, které pomáhají uvolnit svalové napětí, zlepšit krevní oběh a zmírnit bolest. Kromě toho jsou k dispozici také různé masáže a léčebné procedury, jako jsou masáž konopným olejem, jávská masáž či reflexologie nohou.

Navštívit termální park ve Velkých Losinách je skvělá příležitost pro každého, kdo hledá nejen léčebné účinky termální vody, ale také možnost příjemného relaxu v krásném prostředí. Termální bazény, které se zde nachází, přispívají k relaxaci i posilování svalstva formou plavání, ohebnosti kloubů a termoregulací, vše podpořené vědou balneologie.

Dopřejte svému zdraví,

Váš tým TERMÁLY

 

 

 

 

 

 

13%

Provozní doba:

10.00 - 20.00

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.